Úvod > O škole > Projekty a granty > EU peníze školám

ZŠ Fantova využila nabídky MŠMT v oblasti podpory „Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách, prioritní osy 1 Počáteční vzdělávání, Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost“, díky níž získala prostředky ve výši 2 259 468,-Kč.

Výše finanční podpory na jednoho žáka činí 4 300,00 Kč a násobí se současným počtem žáků školy – 456. Naše škola se rozhodla pro klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT a klíčové aktivity VII/1 Prevence rizikového chování. Cílem projektu je zkvalitnit výuku prostřednictvím veškerých činností spojených s využitím digitálních technologií, které zvyšují originalitu, názornost a komunikaci mezi učitelem a žákem a podporují moderní trendy výuky. Pedagogové budou proškoleni v oblasti využívání digitálních technologií, poté budou vytvářet digitální učební materiály, které následně využijí ve výuce napříč vyučovacími předměty. Za tímto účelem bude škola postupně vybavena potřebnou ICT technikou, zejména novými počítači a interaktivními tabulemi. V oblasti primární prevence bude cílem využít těchto prostředků na další aktivity v již probíhajícím preventivním programu zaměřeném na rozvíjení důvěry a budování pozitivního sociálního klimatu ve třídě.

Hodnocení (178.176KB)