Pár slov o škole

Úvod > O škole > Pár slov o škole

Fantovka je velká škola v malém městě na jihu Čech téměř u samých hranic s Rakouskem.

Škola

I když zvenku vypadá jako nová, jejími chodbami se žáci pohybují téměř 60 let. Je to znát zvláště na zahradních slavnostech, neboť malé školáky doprovázejí nejen rodiče, ale i prarodiče, kteří se k nám rádi vracejí. Mají kam a je nač se dívat. Škola má nejen nový kabát, ale všechny třídy jsou vybaveny moderní ICT technikou umožňující zajímavé vyučování. Na obnovené školní zahradě si mohou děti hrát, pozorovat živočichy v broukovišti nebo jezírku, v horkých letních dnech pobývat při výuce v altánu. Díky šikovným rukám dětí i vyučujících sklízíme ze školních záhonů jarní i podzimní dary přírody. Sportovci mají své zázemí v zrekonstruované tělocvičně, za pěkného počasí mohou využívat nové venkovní víceúčelové hřiště, kde si na své přijdou volejbalisté, florbalisté, tenisté i hráči malé kopané. Díky těmto možnostem obsazujeme přední příčky sportovních soutěží nejen na okresní, ale i krajské úrovni. Podporujeme zdravý životní styl řadou pohybových aktivit, kroužků, formováním vhodných stravovacích návyků, kterým se děti učí v zrekonstruované školní kuchyňce. K zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří i vztah k přírodě a prostředí, v němž žijeme. Fantováci se každoročně účastní environmentálních aktivit spojených s pobytem v přírodě, ať už v rámci Dne Země, nebo akce Ukliďme svět; díky našim dětem vyrostla na místním kopci nová stromovka. Zkrátka v našem regionu je o nás slyšet, o tom svědčí umístění žáků v olympiádách a soutěžích. Ví se o nás i za hranicemi naší země, neboť dlouhodobě spolupracujeme s Kreativschule v Rainbachu, zapojujeme se i do mezinárodních jazykových projektů. Žáci, kteří sem chodí, nejsou jen tak obyčejní kluci a holky. Je to parta Fantováků, kteří se v naší škole cítí dobře a rádi se sem vracejí.

Školu si můžete prohlédnout i virtuálně, zde: Virtuální prohlídka školy