Stávka učitelů

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Stávka učitelů

Vážení rodiče,

na pondělí 27.11. 2023 vyhlásily školské odbory celodenní stávku, ke které se připojí 92 % našich zaměstnanců, proto v tento den nebude probíhat výuka. Dle náležitostí účasti ve stávce nebudou zapojení zaměstnanci v době stávky na pracovišti a nepřísluší jim plat.

Důvody našeho zapojení do stávky:

NESTÁVKUJEME ZA VYŠŠÍ PLATY! CHÁPEME MOMENTÁLNÍ SITUACI STÁTU.

STÁVKUJEME ZA VAŠE A NAŠE DĚTI

CO SI PŘEJEME ZACHOVAT:

• dělené hodiny (cizí jazyky dělíme v ročnících až na 5 skupin, češtinu pro dyslektiky, půlené hodiny pro prvňáčky, povinně volitelné předměty, semináře pro deváťáky aj.),
  • tandemy (prožitkové hodiny dějepisu, češtiny, přírodopisu, informatiky aj.),
  • prostor pro moderní výuku (skupinové, projektové a badatelské hodiny, využití tabletů a 3D brýlí),
  • zachovat počet kuchařek a tím i výběr jídel ze dvou možností, zachovat počet uklízeček, zachovat asistenty u dětí (Návrh státu je jedna asistentka až na 6 žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.), školního speciálního pedagoga (psychologa).

CO ROZHODNĚ NECHCEME:

• propouštět naše mladé a perspektivní učitele (V našem případě se může jednat o poslední 3 přijaté učitele fyziky, chemie a angličtiny.),
  • zvyšovat počet dětí ve třídách,
  • snižovat kvalitu naší výuky,
  • snižovat finance na pomůcky, nové učebnice a vybavení školy,
  • sdíleného školníka pro více škol, pokles platů u nepedagogických pracovníků. (Pro představu, paní uklízečka si s plným pracovním úvazkem průměrně vydělá 18 700 Kč hrubého, průměrný plat kuchařek s plným úvazkem je 19 680 Kč.)

Důležitá poznámka: V případě, že by došlo k významnému posunu v jednáních (plánovaných na středu 22.11.2023) mezi vládou a zástupci školských odborů ve prospěch českého školství a zanikly by tak důvody pro účast ve stávce, budeme Vás o této skutečnosti neprodleně informovat!!! V takovém případě by v pondělí 27.11. 2023 probíhala běžná výuka dle daného rozvrhu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že nebudou přijata žádná opatření, která by ohrozila kvalitu vzdělávání našich dětí.

Jménem zaměstnanců ZŠ Fantova Kaplice, Mgr. Libor Lukš, ředitel školy

Stávka učitelů

Dopis ČMOS.doc (161.792KB)
Dopis ČMOS.doc