Prezentiáda 2024

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Prezentiáda 2024

Máš plné ruce nápadů? Přihlas se do Prezentiády!

V letošním roce se na Fantovce podruhé uskuteční školní kolo Prezentiády (https://prezentiada.cz/).

Prezentiáda je projekt pro žáky základních a středních škol Česka a Slovenska zaměřený na prezentační dovednosti a také na argumentačních schopnostech žáků.  Soutěžící složí tým o 2–3 členech, tým by měl mít svého kapitána, který za tým odpovídá a vede ho. Společně vytvoří krátkou prezentaci na jedno z nabízených témat. Tématy pro letošní ročník pro kategorii ZŠ jsou:

1. Třešnička na dortu
  2. Bez toho to nepůjde

Nominační (školní kola) musí proběhnout do začátku března (odevzdání do 8.3.2024). Podle počtu přihlášených týmů bude určen den a čas, kdyžto kolo proběhne. Na něm budou žáci svoje vybrané téma prezentovat a obhajovat před porotou složenou z učitelů + např. žáků školního parlamentu. Veškeré informace o tom, jak má vypadat prezentace (šablona prezentace) a vše potřebné ke školnímu kolu najdete níže.

Přihlásit svůj tým mohou žáci sami. Před kabinetem AJ (přízemí 2 st. mezi šatnami) bude umístěna tabulka na přihlášení. Do ní uveďte název týmu, jméno kapitána a max. dvou dalších členů a také téma, se kterým se do soutěže přihlásí.

Vítěz má jistý postup do krajského kola v ČB, kde bude bojovat se svou prezentací proti ostatním zapojeným školám.

Na webových stránkách má každý tým také možnost přihlásit se do workshopů a webinářů (5.2. – 18.3.), které jim pomůžou vypracovat tu nejlepší prezentaci. Více tady: https://prezentiada.cz/videokurzy

Vzhledem k tomu, že na škole organizujeme školní kolo, není třeba natáčet průvodní video.

Prezentace týmů:

• Způsob, jakým prezentaci zpracujete, je čistě na vás. Každá prezentace však musí splňovat dvě hlavní podmínky:
  • Prezentaci musíte odevzdat na profilu týmů (obdržíte po registraci). Odevzdaný soubor musí být ve formátu „.ppt“, „.pptx“, „.pdf“, „.exe“, nebo „.odp“.  Výjimku tvoří prezentace v Prezi, Canvě a OrgPadu. Pro jejich odevzdání nahlédněte do návodu. U nás na škole odesíláte p.uč Šauflerové.
  • První a poslední slajd prezentace musí mít námi určitou podobu. Tyto slajdy vložíte do své prezentace a vyplníte název týmu, kraj, školu a hlavní myšlenku prezentace. Slajdy jsou dostupné dole v materiálech.
  • Rozsah 7-10 minut

Informace k workshopům

Na našem Discordu, budou probíhat workshopy zaměřené na praktická cvičení spojená s procesem tvoření prezentací:

• První krok je nejtěžší – 13.2. a 15.2.
  • AI.pptx – 22.2.
  • Na co grafika – 27.2. a 29.2.
  • Umění mluvit – 5.3. a 7.3.

Sejdeme se vždy v 18:00 na prezentiada.cz/discord!

Více informací o obsahu jednotlivých workshopů najdete na našem webu.

Ať už se Vaši studenti chystají na letošní Prezentiádu, nebo o ní nikdy ani neslyšeli, naše workshopy jim pomůžou s rozvíjením jedné z nejdůležitějších schopností – prezentování a mluvení před lidmi.

Srdečně tedy Vás i Vaše studenty zveme, přijďte si s námi oshat proces, který vede k té nejlepší prezentaci!

Prezentiáda 2024 PPT24_plakat_CZ_PH.pdf.pngÚvodní slide.jpgZávěrečný slide.jpg

Návod na Školní kolo.pdf (126.016KB)
Návod na Školní kolo.pdf

Prezentiáda 2024 – Pravidla.pdf (105.997KB)