Klenoty Anglie 2024

Termín letošního zájezdu je 9.5-15.5.2024

30.09.2023

Aktualizováno: 8.2.2024

I v letošním školním roce nás čeká týdenní zájezd do Anglie v termínu 9.5-15.5.2024. Letošní školní rok jej pro nás organizuje cestovní kancelář Školní zájezdy.

Základní informace a přihlášky najdete i před kabinetem AJ.

Dole na stránce si můžete rozkliknout náš program zájezdu „Klenoty Anglie“, předběžné ceny vstupů a organizační pokyny.

Na zájezd zatím počítáme s devátými ročníky, máme volných 42 míst, budeme evidovat i náhradníky. Pokud by se zájezd nepodařilo obsadit deváťáky, nabídneme volná místa v osmých a sedmých ročnících.

Přihlášku prosím odevzdejte do kabinetu AJ co nejdříve. Zkontrolujte správnost vyplnění a také podpis. Na její zadní stranu uveďte preferovaného spolužáka/spolužáky, s kterými chce být žák ubytován v hostitelských rodinách (skupiny 2-4 žáci).

Prosíme také o vyplnění veškerých alergií, speciálních diet nebo požadavků na stravování ze zdravotních důvodů, vážných chorob či jiných zdravotních omezení.

V případě dietických omezení (lepek, cukr, laktóza) je účtován poplatek 230/osoba/noc. Uvádějte tedy jenom opravdu ty, kdy je nutné potravinu ze stravy vynechat.

Níže najdete také veškeré dokumenty, které potřebujete k přihlášení, zaplacení zájezdu. Také si prosím projděte všeobecné podmínky, stornopodmínky a další dokumenty poskytnuté CK.

Zároveň nám CK poskytla informace o cestovních dokladech:

Pro občany EU je do Velké Británie možné vycestovat pouze s platným cestovním pasem, nikoliv s občanským průkazem. Pro občany EU neplatí pro vstup do Velké Británie vízová povinnost.

Pro vstup do Velké Británie má být od roku 2024 potřebná ETA (Electronic Travel Authorization - elektronická cestovní registrace). Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena by měla činit 10 GBP. Tuto registraci si bude zařizovat každý z účastníků zájezdu sám, návod Vám po zveřejnění podrobností příslušnými orgány zašleme.

V současnosti potřebují cizí státní příslušníci ze zemí mimo EU pro vstup do Velké Británie vízum. Vzhledem k časové náročnosti celého procesu doporučujeme začít vyřizovat vízum s několika měsíčním předstihem.

Upozorňujeme, že cestovní kancelář nepřebírá odpovědnost v případě, pokud nedojde k včasnému vyřízení dokladů, potřebných k účasti na zájezdu. Pro aktuální informace o cestovních dokladech se obraťte na příslušný úřad.

V ceně zájezdu není zahrnuto:
- vstupy do navštívených objektů a atrakcí viz přiložený předběžný ceník, budeme ještě ladit v průběhu roku dle zájmu dětí, rozhodně nebude obsaženo všechno
-stravování cestou 1-3.den (škola – příjezd do Anglie ráno 3. den), nákup jídla na cestu zpět do ČR – svačina, pití, suvenýry a osobní nákupy.

Konečná cena zájezdu se tak dle předpokladů dostane na cca 17 000 Kč (cena zájezdu + vstupy + kapesné). Raději počítáme s vyšší částkou.

Doporučujeme na cestu autobusem do Belgie svačinu a pití (stavíme na čerpacích stanicích), V Bruggách budou mít děti možnost si jídlo koupit, počítejte s kapesným. Večer ve Francii, dle předchozích zkušeností a cen v restauracích, nejlépe vychází návštěva McDonaldu, opět poprosíme, abyste počítali s kapesným.

Děti jsou v Anglii ubytovány v rodinách, ve skupinách 2-4, nikdy nejsou samy. Nemají možnost večer z rodiny odejít, nemusíte se tedy bát, že by se někde po nocích potulovaly. Zároveň jsou rodiny prověřené agenturou a naše děti nejsou první, které u nich tráví čas.

Předem upozorňujeme na fakt, že se zájezdu budou moci zúčastnit pouze žáci, kteří nebudou mít kázeňská opatření  a jejich chování v rámci celého školního roku bude v souladu se školním řádem.

Pokud byste měli ještě nějaké dotazy, prosím neváhejte se na mne obrátit.

Mgr. Petra Šauflerová
vedoucí zájezdu

Klenoty Anglie 2024 Anglie 24.jpg

24023d_Klenoty_Anglie.pdf (769.754KB)