Sociální pedagog

Úvod > O škole > Školní poradenské pracoviště > Sociální pedagog

Činnost sociálního pedagoga

Řeší výchovné problémy dětí, pracuje s třídním kolektivem, spolupracuje s třídními učiteli na zlepšení klimatu třídy.

Sociální pedagog s pomocí ostatních pedagogů sleduje a vyhodnocuje školní docházku žáků a komplexně jejich rodinnou situaci. V případě odhalení nežádoucích jevů jedná osobně s rodiči, pedagogy, kurátory a různými dobrovolnými pracovníky, ať už jednotlivě, nebo v podobě tripartitních jednání na tzv. výchovných komisích. Dlouhodobě sleduje problematické případy a dodržování výchovných opatření, která na výchovných komisích byla dohodnutá. Pravidelně informuje všechny zúčastněné strany o nových poznatcích, které se případů týkají. Spolu s dalšími pracovníky poradenského pracoviště trvale vede kartotéku žáků obsahující poznatky z oblastí sociálního a zdravotního znevýhodnění i z dalších klíčových oblastí. Na základě těchto poznatků se podílí na návrzích a realizaci konkrétních podpůrných a výchovných opatření u jednotlivých žáků.

Sociální pedagog: Mgr. Radka Smolíková

Pracovní doba:
úterý 9:00 - 13:00
čtvrtek 9:00 - 13:00

Konzultační hodiny
 po předchozí domluvě  (lze domluvit telefonicky během pracovní doby na tel. čísle: 380 426 763, nebo kdykoliv i mimo pracovní dobu e-mailem: radka.smolikova@fantovka.cz nebo zprávou přes Školu OnLine)