V rámci projektu „Získávání nových znalostí a zkušeností pedagogů ze ZŠ Kaplice" se 10 učitelů naší školy vzdělává v anglickém jazyce, a to ve dvou skupinách – začátečníci a pokročilí. Kurzy vedou zkušené lektorky Markéta Nová a Jitka Chromečková a probíhají jednou týdně v rozsahu dvou vyučovacích hodin.

Celková hodinová dotace pro obě skupiny činí 42 vyučovacích hodin. Cílem vzdělávacího programu pro začátečníky je rozvíjet u pedagogů kompetence, které směřují ke zkvalitnění výchovně vzdělávacího procesu, tzn. učitelé se například naučí studovat jednoduché cizojazyčné texty a tyto poznatky budou moci následně využít ve výuce či budou ovládat základní komunikaci v zahraničí při různých pobytech se žáky. Začátečníci si postupně osvojují základní repertoár slovní zásoby a fráze, jejichž použití procvičují v konkrétních situacích. Po absolvování kurzu by studující měli rozumět každodenním výrazům a zcela základním frázím, měli by se umět představit a klást jednoduché otázky osobního rázu. Skupina pokročilých by měla procvičovat repertoár běžných gramatických prostředků a vzorců v rámci snadno předvídatelných situací. Průběžně procvičují srozumitelnou výslovnost, učitelé se zapojují do situací, které mohou nastat při cestování, zapojují se do rozhovorů o tématech z každodenního života, procvičují vyprávění příběhů, porozumění faktografickým textům. Zároveň si procvičují pravopis a vytváření srozumitelných souvislých textů. Po absolvování kurzu by účastníci měli rozumět hlavním myšlenkám srozumitelných informací týkajících se běžných témat, se kterými se setkávají ve škole i volném čase, měli by si poradit s většinou situací, jež mohou nastat při cestování.

obrazek--884.jpegobrazek--885.jpegobrazek--886.jpegobrazek--887.jpegobrazek--888.jpegobrazek--889.jpegobrazek--890.jpeg