Fantovka slavila DEN ZEMĚ

Úvod > O škole > Projekty a granty > Enviromentální výchova > Fantovka slavila DEN ZEMĚ

Naše Země má dne 22.4 svůj svátek. Naše škola se připojila k oslavám tohoto významného dne už ve středu 17.dubna.

Tématem letošních oslav však byly i další význanmné dny, které je dobré si připomínat i když v kalendáři je mnohdy nenajdeme. Oslavili jsme tak v tento den i například - Světový den oceánů, Mezinárodní den zvířat, Den první pomoci, Světový den životního protstředí, Světový den bez tabáku, Světový den rybářství, Mezinárodní den stromů, Mezinárodní den ptactva a mnoho dalších.
V tento den neprobíhalo klasické učení v lavicích, ale byli jsme rozděleni do skupin a nezáleželo na věku. Žáci 1. i 2. stupně jsme tedy v těchto týmech vyrazili na zajímavou cestu v okolí Kaplice.  Po cestě na nás čekalo celkem 12 zastavení  zaměřené právě na významné dny v rámci přírody a ekologie. Na těchto zastávkách jsme plnili zajímavé úkoly a aktivity, které si pro nás připravili naši vyučující společně s děváťáky, kteří měli na starosti organizaci tohoto dne. Stanoviště obsahovala nejen fyzické úkoly (běhání, cvičení), ale museli jsme využít i  svých obecných vědomostí o naší planetě. Pokud jsme úkol nebo aktivitu splnili, dostali jsme na společnou kartičku jako odměnu jedno písmeno. V cíli jsme obdrželi poslední třínácté písmeno a museli jsme písmena poskládat tak, aby dávala smysl. I když si někteří lámali hlavu, nakonec jsme písmena dali dohromady a  vytvořily tajenku - WORLD EARTH DAY - což v češtině zanamená  - SVĚTOVÝ DEN ZEMĚ.
Všichni jsme si tento den užili a to i díky počasí, které nám přálo a nezmokli jsme. Těšíme se na příští rok, kdy společně s naší planetou budeme slavit znovu.