Zajdeš se podívat?
S podporou města Kaplice a organizace MAS Pomalší se podařilo otevřít novou klubovnu pro teenagery. Vznikl tak bezpečný a otevřený prostor, kde se mohou mladí lidé scházet, trávit společně volný čas a cítit se vítaní.
V klubovně bude vždy přítomen komunitní pracovník, který dohlédne na bezpečnost a dodržování pravidel. Samotný program a způsob trávení času však bude především v rukou teenagerů. Nejedná se o nízkoprahové centrum ani zařízení poskytující sociální služby.
Klubovna se nachází v parku U Oveček v bývalé klubovně seniorů, dnes skautské klubovně. Vchod je umístěn v zadní části nízké budovy u plotu.
Otevřeno bude každé pondělí a čtvrtek od 15:00 do 18:00 hodin. Do konce června bude provoz fungovat ve zkušebním režimu, během kterého organizátoři zjistí zájem teenagerů a jejich představy o dalším fungování klubovny. Současně budou hledány možnosti financování komunitních pracovníků tak, aby mohl provoz pokračovat i v příštím školním roce.
První otevření klubovny proběhne v pondělí 18. května.
