Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Návštěva od protinožců

Beseda s Australany

Návštěva od protinožců

Se svou skupinou angličtinářů z devátých tříd jsme v rámci učebního plánu probírali Austrálii. Nejprve jsem připravila otevřenou hodinu s prezentací o základních informacích o zemi a životě v Austrálii. Nikdo z nás zatím v Austrálii nebyl, tak jsem přemluvila kamarádčina muže a syna, aby strávili jednu hodinu s námi a představili nám Austrálii ze strany lidí, kteří tam žijí. Reuben je lékař, který má celou Austrálii procestovanou a Toby půjde v září v Austrálii do první třídy. Ráno se byl podívat na jedné hodině v první třídě, asi se mu tam líbilo, protože pak mi řekl, že „teda do té školy půjde.“

Adéla Vrážková o naší hodině napsala:

Dne 3.května u nás byl Reuben se synem Tobikem, který nám vyprávěl o svém životě v Austrálii. V prvé řadě nám Austrálii představoval jako kontinent, jak je Austrálie rozdělena a kde je jaké podnebí. Dozvěděli jsme se také o australských zvířatech, třeba o hadech či klokanech. Nakonec následovaly otázky, které jsme si na Reubena vymysleli. Celá tato hodina se všem líbila a doufáme, že to nebylo naposled a naši spolužáci budou mít tuto úžasnou možnost si popovídat s rodilým mluvčím.

Mgr. Marcela Šimková