Kaplice v pohybu již v sobotu

Úvod > Co se u nás děje > Události a akce > Kaplice v pohybu již v sobotu

4. ročník akce KAPLICE V POHYBU se blíží.

V sobotu 3.9.2022 proběhne 4. ročník akce „Kaplice v pohybu“. Hlavním mottem akce nadále zůstává „Od displejů a obrazovek na hřiště a stadiony“, a tak přáním pořadatelů opět bude zejména účast celých rodin a co největšího počtu dětí.

Na všechny účastníky bude čekat bohatý sportovní program, do kterého se budou moci zapojit především aktivně, ale třeba i jako diváci při ukázkách umění leteckých modelářů, nebo při sledování přistání parašutistů.

Všichni budou mít možnost vyzkoušet si řadu sportovních aktivit, např. v podobě absolvování atletického čtyřboje, kdy každému účastníkovi budou změřeny výkony v běhu na 50 metrů, v hodu míčkem, ve skoku dalekém a v běhu na 300 nebo 800 metrů. Zejména děti budou mít možnost pořádně se vyřádit na nafukovacích atrakcích, kterými tentokrát budou překážková dráha, horolezecká stěna a volný pád.

Cílem sportovních oddílů při prezentaci své činnosti bude nalákat nové členy a rozšířit tak své členské základny. Ukázkou svých sportů se budou prezentovat oddíly kopané, florbalu, basketbalu, tenisu a juda. Aktuální nabídku kroužků představí i DDM Kaplice. Právě zvýšení počtu pravidelně sportujících dětí a zkrácení času stráveného u zmíněných displejů a obrazovek, je hlavním smyslem celé akce.

Završením programu sportovního odpoledne budou charitativní běh „Kaplická míle“ a beseda se sportovní osobností. Cílem charitativního běhu bude přispět svým sportovním výkonem na činnost Charity Kaplice, kdy za každého, kdo uběhne vzdálenost jedné míle, Město Kaplice přispěje částkou 100 korun. Jako sportovní osobnost tentokrát svou účast přislíbila reprezentantka ČR v judu, mistryně Evropy v kategorii do 21 let a pátá z mistrovství Evropy dospělých Renata Zachová.

Aby nikdo neodcházel s prázdnou, za absolvování atletického čtyřboje si každý odnese účastnický list se zapsanými výkony pro případnou motivaci dělat po celý rok něco pro to, aby výkony při dalším ročníku byly o něco lepší. Na děti budou čekat sladké odměny včetně bonbónů, kterými budou účastníci akce „zbombardováni“ leteckými modely. Jedná se o oblíbenou a atraktivní podívanou, kterou si vždy užívají jak letečtí modeláři, tak děti.

Nezbývá než si přát, aby vyšlo hezké počasí, a aby v sobotu dorazili ti, pro které je již nyní pohyb součástí každodenního života, ale i ostatní, kteří by se pravidelně sportujícími chtěli teprve stát.

Na všechny se jménem pořadatelů těší a srdečně Vás zvou Mgr. Libor Lukš, místostarosta Města Kaplice a Ferdinand Jiskra, předseda sportovní komise a TJ Spartak Kaplice.

Kaplice v pohybu již v sobotu