Týden zdraví v 8.C

Úvod > Co se u nás děje > Týden zdraví v 8.C

Žáci v 8.C si v rámci Týdne zdraví povídali o návykových látkách

Co se u nás děje

Také v 8.C bylo poslední zářijové pondělí věnováno aktivitám v rámci Týdne zdraví. Téma pro 8. ročníky bylo jednotné – závislosti.

Osmáci pracovali po celou dobu ve skupinkách, které si sami vytvořili, lépe tak mohli nad daným tématem a jeho otázkami diskutovat.

Jejich prvním úkolem bylo přemýšlet nad tím, jaké důvody mohou mít lidé pro a proti kouření.
Zajímavější byl ale druhý úkol:
Připravte si scénku, ve které představíte následující situace:

• Kamarád v partě ti nabídne cigaretu, co uděláš?
  • Kamarád po tobě chce, abys mu koupil v obchodě cigarety, jak se zachováš?
  • Přesvědč dospělého o škodlivosti kouření.
  • Tvůj „idol“ kouří a nabídne ti cigaretu, vezmeš si?

Pak si žáci ve skupinkách „rozebrali“ cigaretu na jednotlivé látky a vyhledávali jejich dopad na lidský organismus.

Poté se už naše téma přesunulo na návykové látky- drogy. Povídali jsme si o legálních a nelegálních látkách. Diskuze žáky bavila a tak jsme zvládli ještě film Katka od Heleny Třeštíkové. Vidět krutou realitu světa narkomanů některými z nás velmi otřáslo.

Žáci 8.C své postřehy shrnuli takto:

• Dozvěděl jsem se, co způsobují drogy.
  • Nejvíce mě bavilo, když jsme hráli po skupinkách divadlo.
  • Líbil se mi film Katka, byl poučný. Dozvěděl jsem se, jak může drogově závislý dopadnout.
  • Dozvěděl jsem se, že se nevyplatí kouřit.
  • Bavilo mě zjišťovat informace o návykových látkách.
  • Bylo to pěkné a dost mě to bavilo.
  • Den se mi líbil, bylo to víc povídací a to mě baví.

Týden zdraví v 8.C IMG_20210927_091100.jpg.Týden zdraví v 8.C IMG_20210927_091541.jpg.