Nakoukli jsme pod pokličku tomu, jak funguje o trochu větší parlament, než je ten náš
Členové školního parlamentu se vydali na exkurzi do Prahy. Nejprve jsme navštívili muzeum Story of Prague, kde jsme si prostřednictvím interaktivních expozic připomněli důležité události z historie Prahy, ale i celé České republiky a dozvěděli se mnoho zajímavostí o jejím vývoji.
Poté jsme zamířili do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Provázel nás František Talíř a jeho asistent Tomáš Bernard, kteří nám ukázali prostory Sněmovny a vysvětlili, jak probíhá práce poslanců a schvalování zákonů. Měli jsme také možnost nahlédnout do jednacího sálu. Během exkurze jsme měli prostor se zeptat na mnoho zajímavých otázek.
Celá exkurze byla velmi zajímavá a přinesla nám mnoho nových poznatků i cenných zkušeností.
Děkujeme Františkovi Talířovi za jeho pozvání a možnost podívat se na půdu Sněmovny.
Lukáš Fiala
zástupce školního parlamentu v 7.A
























