Sedmáci navštívili Archeoskanzen v Trocnově
Co se u nás děje
Ve čtvrtek 7. května jsme se přemístili o pár století zpět. Ocitli jsme se na venkově v době středověku. Navštívili jsme totiž Archeoskanzen v Trocnově. Měli jsme možnost nejen vidět, jak žili naši předci, ale mohli jsme si i některé činnosti sami vyzkoušet. A nebylo to vůbec jednoduché. Mlátit obilí cepem chce pořádnou zručnost a sílu. Naši předci si ale uměli poradit. Jejich život byl skromný, ale o to víc žili pospolu a pomáhali si.
Ale navštívit Trocnov a nepotkat husity není možné. A tak třešničkou na dortu byly husitské zbraně, které jsme si mohli i vyzkoušet.









